Medailová žatva na Halových MSR 2018

Emma Filipková Natália Koppová Yvonna Žuffová

Na Halových majstrovstvách SR 2018 sa našim hráčkam darilo.

Emma Filipková

V kategórii starších žiačok nás reprezentovala Emma Filipková (vľavo). Ako 8. nasadená hráčka po víťazstvách nad N.Baniarovou 6/0 6/3, E.Plateníkovou 6/4 6/1 a K.Mrázikovou 6/0 6/4 postúpila do semifinále, kde podľahla neskoršej víťazke E.Tóthovej po tuhom boji 3/6 6/7.

Emma si ziskom 🥇 bronzovej medaily a výbornou hrou počas celého turnaja zabezpečila nomináciu na ME družstiev do 14 rokov, kde úspešne reprezentovala Slovensko, ako aj náš klub.

Natália Koppová

Natália Koppová (v strede) hájila naše farby v kategórií mladších žiačok. Natálka ako 7. nasadená hráčka vyhrala v 1.kole nad T.Šramkovou 6/3 6/1, v 2.kole nad M.Minárikovou 6/2 6/1. V štvrťfinále si poradila s najvyššie nasadenou N.Kyseľovou 6/2 2/6 6/3 a v semi nedala šancu D.Ivaničovej 6/3 6/2.

Vo finále ju čakalo prekvapenie turnaja R.Jamrichová. Vo vyrovnanom zápase vyhrala Natália 4/6 6/1 6/3 a zaslúžene získala titul 🏆.

K zlatej medaile z dvojhry pridala ešte po boku E.Karassovej aj 🥉 bronz vo štvorhre. Svojimi výbornými výkonmi si vypýtala miesto v reprezentačnom tíme na ME družstiev do 12 rokov, kde naberala cenné skúsenosti a úspešne reprezentovala Slovensko.

Yvonna Žuffová

V kategórii mladších dorasteniek sa darilo aj Yvonne Žuffovej (vpravo). Hráčka TA Prešov, trénujúca v našom hráčskom kolektíve, po víťazstvách nad K.Šaškovou 4/6 6/4 6/4, S.Drugdovou 6/4 7/5 a L. Bérešovou 6/1 6/0 postúpila do semifinále. V semi nestačila na celkovú víťazku R. Čisovskú, ktorej podľahla 6/3 6/1. Napriek prehre Yvonna zanechala veľmi dobrý dojem, s členkou NTC dokázala dlho držať krok. K 🥉 bronzu z dvojhry pridala po boku S.Lukáčovej aj 🥉 bronzovú medailu vo štvorhre.

Blahoželáme!


Ďakujeme našim partnerom