Medailová žatva na Halových MSR 2018

Na Halových majstrovstvách SR 2018 sa našim hráčkam darilo. V kategórii starších žiačok nás reprezentovala Emma Filipková (vľavo). Ako 8. nasadená hráčka po víťazstvách nad N.Baniarovou 6/0 6/3, E.Plateníkovou 6/4 6/1 a K.Mrázikovou 6/0 6/4 postúpila do semifinále, kde podľahla neskoršej víťazke E.Tóthovej po tuhom boji 3/6 6/7. Emma si ziskom bronzovej medaily a výbornou hrou počas celého turnaja zabezpečila nomináciu na ME družstiev do 14 rokov, kde úspešne reprezentovala Slovensko, ako aj náš klub. Natália Koppová (v strede) hájila naše farby v kategórií mladších žiačok. Natálka ako 7. nasadená hráčka vyhrala v 1.kole nad T.Šramkovou 6/3 6/1, v 2.kole nad M.Minárikovou 6/2 6/1. V štvrťfinále si poradila s najvyššie nasadenou N.Kyseľovou 6/2 2/6 6/3 a v semi nedala šancu D.Ivaničovej 6/3 6/2. Vo finále ju čakalo prekvapenie turnaja R.Jamrichová. Vo vyrovnanom zápase vyhrala Natália 4/6 6/1 6/3 a zaslúžene získala titul. K zlatej medaile z dvojhry pridala ešte po boku E.Karassovej  aj bronz vo štvorhre. Svojimi výbornými výkonmi si vypýtala miesto v reprezentačnom tíme na ME družstiev do 12 rokov, kde naberala cenné skúsenosti a úspešne reprezentovala Slovensko. V kategórii mladších dorasteniek sa darilo aj Yvonne Žuffovej (vpravo). Hráčka TA Prešov, trénujúca v našom hráčskom kolektíve, po víťazstvách nad K.Šaškovou 4/6 6/4 6/4, S.Drugdovou  6/4 7/5 a L. Bérešovou 6/1 6/0 postúpila do semifinále. V semi nestačila na celkovú víťazku R. Čisovskú, ktorej podľahla 6/3 6/1. Napriek prehre Yvonna zanechala veľmi dobrý dojem, s členkou NTC dokázala dlho držať krok. K bronzu z dvojhry pridala po boku S.Lukáčovej aj bronzovú medailu vo štvorhre.

 

Blahoželáme !!!