Mesačné archívy: máj 2016

KIDS CUP 2016 aj s našimi najmenšími

V sobotu 14.5. usporiadal náš klub celoslovenský turnaj detí do 8 rokov. hralo sa v troch kategóriách. 10 chlapcov hralo na oranžový kurt v dvoch 5-členných skupinách, následne prví dvaja zo skupín hrali semifinále, a potom bolo finále. Zvíťazil L. Sloboda(TC BASELINE B.B.) ktorý porazil vo finále F.Lubecka(TK B.B.) 4/1. 7 dievčat hralo tiež vo dvoch skupinách a taktiež prvé dve hrali semifinále a následne finále. Zvíťazila N.Kročková(TC EMPIRE Trnava), keď vo finále porazila N.Grajciarovú 4/0. Tretie miesta získali: M. Mikuš, M.Tóth, A.S. Herdická a D. Petríková.

V poslednej kategórii, na červený kurt, hralo 5 detí z domáceho TK TENNis FUN B.B. Alexko Krajčovic, Majko Illés, Lukáško Uram, Terezka Klincová a Barborka Siheľská hrali svoj premiérový turnaj. Hrali každý s každým do 10 bodov, ale tabuľka a poradie sa nerobili. Všetci sa snažili, nikto neplakal, dostali klubovú čiapku, tričko, medailu a  pohárik so svojim menom, aby mali pamiatku na svoj prvý turnaj.

Turnaj sa vydaril, aj keď občas spŕchlo,  a všetky deti svojimi výkonmi  a úsmevom dokázali prečo je „TENNis FUN“ 🙂

 

 

Majstrovstvá regiónu dorastu: Kadlečková s dvoma titulmi, Dušička príjemne prekvapil

Na Majstrovstvách dorasteniek stredoslovenského regiónu, 6.-8.5. v Ružomberku, získala naša hráčka Michaela Kadlečková titul vo dvojhre aj štvorhre. Miška podávala počas celého turnaja kvalitné výkony.  Postupne zdolala: Pinkovú L. 6/1 6/1, Hotovú S. 6/0 6/3, Tarajovú R. 6/1 6/0, v semifinále Jankovskú E. 4/6 4/0 skreč( súperka vzdala pre zranenie chrbta) a vo finále Koberlingovú V. 6/4 6/2. Finále zvládla veľmi dobre takticky aj psychicky, a mohla sa zaslúžene tešiť s titulu.

Vo štvorhre s partnerkou Natáliou Sedúchovou zo Žiliny, potvrdili titul zo zimného šampionátu  a získlali spolu už tretie víťazstvo tento rok. Vo finále porazili Ľ. Grossertovú a V. Koberlingovú 7/6 6/0.

Na obdobnom turnaji dorastencov v Prievidzi postúpil do osemfinále Matúš Dušička, kde prehral s neskorším víťazom Ševčíkom M. 2/6 1/6.

Obom našim hráčom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu, a želáme veľa úspešných turnajov v lete.

Miška